8 Haziran'da, Facebook ve Yahoo! gibi önemli web şirketleriyle birlikte, başlıca web sitelerimizde 24 saat süreyle IPv6'yı etkinleştireceğiz. Bu test, AdWords, AdSense ve DoubleClick dahil olmak üzere reklamveren ve yayıncı hizmetlerimizi kapsamayacaktır. Google, İnternet'in geleceği açısından son derece önemli olduğundan IPv6'yı desteklemektedir. İnternet, şu anda sınırlı adres alanı bulunması sebebiyle çok kalabalık durumda. Bunun en iyi çözümü ise IPv6.

Size iyi bir haberimiz var. Çoğu İnternet kullanıcısının Dünya IPv6 Günü'ne hazırlanmak için özel bir şey yapmasına gerek yok. Şu anki araştırmalarımız, kullanıcıların çok büyük bir çoğunluğunun (%99.95) bu durumdan etkilenmeyeceğini gösteriyor. Ancak, nadir de olsa bazı kullanıcılar, yanlış yapılandırılmış veya uygunsuz ev ağı cihazları nedeniyle bağlantı sorunları yaşayabilirler.

Bağlantınızın IPv6 için uygun olup olmadığını kontrol etmek ister misiniz?
Test web sitemizi ziyaret edin. Web sitemiz IPv6 uyumluluğunu doğrulayacak ve gerekirse sizlere sorun giderme için ipuçları sağlayacaktır.

IPv6 ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için yardım makalemizi inceleyebilir veya Dünya IPv6 Günü ile ilgili diğer yazıları okuyabilirsiniz (İNG).

Not: Bu duyuru 7 Haziran 2011'de güncellenmiştir.

Lisa Shieh, Ürün Pazarlama Müdürü