2009 yılında Reklam Site Bağlantılarını kullanıma sunduğumuzdan beri, daha fazla sorguda (İNG) ve daha fazla cihazda (İNG) gösterilmesi amacıyla biçimi genişletmek için çalıştık. Ayrıca, en yüksek performansı gösteren Site Bağlantılarınızı otomatik olarak daha sık göstermek için Reklam Site Bağlantılarını akıllı sunum ile geliştirdik. Bugün, hedefli bağlantıları reklamlarınıza entegre etmeyi daha da kolay hale getirecek, Reklam Site Bağlantılarının yeni bir özelliği olan gömülü site bağlantılarını kullanıma sunuyoruz.

Reklam Site Bağlantılarının gömülü biçimi sayesinde, metin reklamınızın sonuna ek satırlar eklenmeyecek. Bunun yerine, kampanyanızdaki bir veya daha fazla site bağlantısıyla tam olarak eşleşen reklam metniniz, otomatik olarak söz konusu site bağlantısının hedef URL'sine bağlanacak. Potansiyel müşteriler, gömülü site bağlantıları sayesinde reklamınızın o anki ilgi alanlarıyla doğrudan alakalı olan kısmını seçebilir ve o konuyla en alakalı sayfayı ziyaret edebilirler.

Örneğin, ev eşyaları satıyorsanız, reklamınız mutfak gereçleri, mobilya ve çatal kaşık takımları sattığınızı belirtebilir. "Mutfak gereçleri", "mobilya" ve "çatal bıçak takımı" kelimeleri için ayrı site bağlantıları oluşturduysanız, bu kelimeler reklam metninizde köprü bağlantılı olacak ve potansiyel müşterileri, reklamın ilgilerini çeken kısmıyla alakalı olan bir sayfaya yönlendirecektir. Bu alakalı hedef URL'lerin, daha fazla kullanıcıyı reklamınızı tıklamaya teşvik edebileceğini ve kullanıcılar sitenize girdiklerinde aradıkları şeyi bulmalarını kolaylaştıracağını düşünüyoruz.

Reklamınızın gömülü site bağlantıları ile gösterilebilmesi için, kampanyanızda Reklam Site Bağlantılarının etkin olması gerekir. Ayrıca, reklamınız arama sonuçlarının üstünde görüntüleniyor olmalı ve reklam metninizin bir parçası, Reklam Site Bağlantılarınızdan biri veya daha fazlasıyla tam olarak eşleşmelidir. Bunun yanı sıra, gömülü site bağlantıları yalnızca, bir veya iki satırlı Reklam Site Bağlantılarının gereksinimlerinden bir veya daha fazlasını karşılamayan reklamlar için gösterilir.

Gömülü site bağlantıları şu anda, Çin, Japonya ve Kore hariç tüm dünyadaki AdWords kullanıcılarına sunulmuştur. Reklam Site Bağlantıları ve yeni kullanıma sunulan gömülü site bağlantıları özelliği ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için AdWords Yardım Merkezi'ni ziyaret edebilirsiniz.

Dan Friedman, Ürün Pazarlama Müdürü