Otomatik Kuralların esnekliğinin artırılması ve daha kullanışlı hale getirilmesi yönündeki isteğinizi belirten geri bildiriminize kulak vererek bu konuda iki iyileştirmeyi hayata geçirdik. Kural sınırı artık 100 olurken, kural tarafından yapılan değişikliklerin geri alınabilmesi de mümkün hale geldi.

1. Kural sınırının 100'e çıkarılması

Oluşturabileceğiniz kural sayısını, kullanıcı başına 10'dan 100'e çıkardık. Bu sayede, kolayca yeni kurallar deneyebileceğinizi düşünüyoruz. Reklamverenlerin Otomatik Kuralları nasıl kullandıklarını görmek için sık karşılaşılan örneklere göz atın.

2. Bir kural tarafından yapılan değişiklikleri geri alabilme

Oluşturduğunuz bir kuralın beklediğiniz değişiklikleri yapmaması durumunda, söz konusu değişiklikleri, Günlükler tablosundaki "Geri al" düğmesini tıklayarak kolayca geri alabilirsiniz. Geri alma özelliğinin, Otomatik Kurallarla deneme yaparken daha rahat hareket etmenize yardımcı olmasını umuyoruz. Birkaç günlüğüne yeni stratejileri deneyebilir ve performanstan memnun kalmazsanız, kısa sürede başladığınız noktaya dönebilirsiniz. Geri alma özelliğiyle ilgili daha fazla bilgi edinmek için bu AdWords Yardım Merkezi makalesini inceleyebilirsiniz.

Hali hazırda Otomatik Kuralları kullanmıyor musunuz?

Otomatik Kurallar, belirlediğiniz ölçütlere göre hesabınızda planlı otomatik değişiklikler yapılmasını sağlayarak size zaman kazandıran bir özelliktir. Reklamverenler tarafından oluşturulmuş sık kullanılan kural türlerini görmek için bu AdWords Yardım Merkezi makalesini inceleyebilirsiniz. Otomatik Kurallar ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için Ad Innovations(ING) sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Andrew Truong, Ürün Pazarlama Yöneticisi