“Google, Garanti Bankası’nın İnternet Bankacılığı’nda pazar lideri olması ve dijital dünyadaki başarısına katkı sağlayan önemli bir işortağı.” 
Didem Dinçer BAŞER 


“Google AdWords ile elde ettiğimiz kredi kullandırma adedi %269 artarken, bu adetlerin online kredi kanallarındaki payı bir yılda 2 katına çıktı...” 


Kısaca Garanti Bankası

65 yıllık köklü bir geçmişi, bugün 88 milyar ABD Doları'na ulaşan konsolide aktif büyüklüğü* ile Türkiye'nin en büyük ikinci özel bankası konumundaki Garanti Bankası, son 5 yılda ortalama %31 büyüme ile Türkiye'nin en kârlı özel bankası konumunda.

Geliştirdiği yeni ve yaratıcı ürünler ile sadece Türkiye değil, dünya bankacılığında da birçok ilke imza atan Garanti Bankası; dinamik iş yapış biçimi ve teknolojik inovasyona verdiği önem ile fark yaratmaya, her türlü koşulda müşterilerinin yanında yer alarak onların hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor. Yakaladığı yüksek aktif kalitesiyle Türkiye'nin %96'sını kapsayan Türkiye'de toplam 907, yurtdışında 7 şubesi ve 3250'nin üstünde ATM'si ile Garanti Bankası, 17 bin çalışanı ve ödüllü çağrı merkeziyle 10 milyondan fazla müşterisine her yerde, her zaman risksiz finansal hizmet sağlıyor.

İş Yaklaşımı 

Yetkin ve dinamik insan kaynağı; benimsediği müşteri odaklı hizmet yaklaşımı; kaliteden ödün vermeden sunduğu yenilikçi ürün ve hizmetler ile Garanti Bankası, Türk bankacılık sektöründe öncü ve lider bir konumda yer alıyor. Çizdiği başarılı, sağlam ve istikrarlı grafik Garanti'nin dünya çapında da tanınan, küresel bir banka olmasını sağlıyor. Garanti; ödeme sistemleri, bireysel emeklilik, finansal kiralama, faktoring, menkul değerler ve portföy yönetimi alanlarının da aralarında bulunduğu uzman 8 iştiraki ile, entegre bir finansal hizmetler grubu niteliğini taşıyor.

Şube ağını merkezi operasyon yönetimi, üstün veri ambarı, yönetsel raporlama sistemleri ve etkin alternatif dağıtım kanallarıyla destekleyen Garanti Bankası; alternatif dağıtım kanallarına sürekli yatırım yaparak operasyonel etkinliğini ve kârlılığını artırıyor ve bu alandaki liderliğini sürdürüyor.Geliştirdiği yeni ve yaratıcı ürünler ile sadece Türkiye'de değil, dünya bankacılığında da birçok ilke imza atan Garanti Bankası dijital mecrada da her zaman ilkleri gerçekleştirmeyi ilke edinmiş bir banka. Bu nedenle Google AdWords, ilk kullanmaya başladıkları 2006 yılından beri iletişim planlarında önemli bir paya sahip. Hem ürün satış adedini hem de marka bilinirliğini artırmak için kullandıkları Google AdWords, web'de arama yapan ve Google Görüntülü Reklam Ağı'nda gezen tüm kullanıcılara ürünlerini ve kampanyalarını dijital mecrada dolaysız olarak sunmalarını sağlıyor. Dijital mecrada yapacakları iletişimi esnek bir bütçe ve zaman olanağı ile sunan Google AdWords Garanti Bankası'nın tüm kampanyalarının çok önemli bir kolunu oluşturuyor.

Google AdWords'ün tüm araçlarına ek olarak Google Arama Trendleri ve Google Trends gibi bir çok farklı Google ürününü kullanan Garanti Bankası, kampanya iletişiminin ölçümlenmesine çok önem veriyor. AdWords sayesinde, Garanti kullanıcıların Google reklamını tıklayıp web sitesinde ilgili sayfaya gelmeleri, kredi başvuru formunu başarı ile tamamlayıp, şubeye gidip ıslak imza vererek kredilerini kullanmalarına kadar devam eden süreci uçtan uca ölçebiliyor ve reklam kampanyalarını optimize edebiliyor.

Sonuç 

Google AdWords'ün ölçümleme araçlarının yardımıyla, ayırdığı bütçeyi optimize eden Garanti Bankası, internet şubesine giriş ve şifre alma ile sonuçlanan tıklama maliyeti, ve İnternet Şubesi'ne özel mevduat ürünleri olan e-Vadeli hesap açılış maliyetlerini yıl içerisinde yarıya kadar düşürürken; Google AdWords'ten elde ettikleri kredi kullandırım adedini %269 oranında artırdılar. Google AdWords'ün küçük veya büyük her işletme ya da bireysel işlerini tanıtmak isteyen girişimciler için çok etkili bir reklam platformu olduğunu düşünen Garanti Bankası, AdWords'ün sunduğu tüm performans ölçüm araçlarını tüm kampanyalarda detaylı olarak kullanmayı öneriyor. Anahtar Kelime Aracı ve Trafik Tahmincisi gibi AdWords'ün sunduğu performans ölçülerine kadar tüm araçların sağladığı verilerden beslenerek, maliyet ve dönüşümleri anlık olarak gözlemleyen ve daha etkili sonuçları daha düşük maliyetle elde eden Garanti Bankası, Google AdWords sayesinde internet şubelerine giriş ve e-Vadeli hesap açma adetlerini 2 katına; internet şubesi şifre alma adetlerini ise 3 katına çıkardı.

Google AdWords hakkındaki en son yeniliklerden ve ipuçlarından haberdar olmak için buraya tıklayarak Inside AdWords Türkçe e-posta grubumuza abone olun!