Artık, AdWords'te Kalite Puanınızla ilgili daha fazla ayrıntıya yer veriyoruz.

Anahtar kelimeler sekmesindeki bir anahtar kelimenin durum balonunu kullanarak, 1-10 arasındaki standart sayısal puanı ve Kalite Puanını oluşturan her bir temel faktör için yeni değerlendirmeleri görebilirsiniz. Yeni değerlendirmeler, beklenen tıklama oranı, reklam alaka düzeyi ve açılış sayfası deneyimi konularındaki performansınızın diğer reklamverenlere kıyasla, ortalama mı, ortalamanın üstünde mi yoksa ortalamanın altında mı olduğunu görmenize olanak veren göreli bir ölçü sunmaktadır.


Reklamverenler, Kalite Puanı konusunda daha ayrıntılı bilgiye sahip olduklarında, performansı yükseltme konusundaki çalışmalarına daha iyi yoğunlaşabilecekleri yönünde görüş bildirdiler. Reklamların kalitesinin yükselmesi kullanıcılar için de çok olumlu bir durumdur. Son bir not olarak, bu yeni uygulamanın, size Kalite Puanınızı yükseltmek için kullanabileceğiniz bilgiler verdiğini, ancak Kalite Puanının veya reklam sıralamasının hesaplanma yöntemini değiştirmediğini hatırlatalım.

Google AdWords hakkındaki en son yeniliklerden ve ipuçlarından haberdar olmak için buraya tıklayarak Inside AdWords Türkçe e-posta grubumuza abone olun!


Jen Huang
AdWords Ürün Yöneticisi