Yeni kampanyalar oluştururken yapılan varsayımların nasıl azaltılabileceğine ilişkin önerilerinizi dikkatle takip ettik. Kampanya oluşturma işleminin geliştirilmesine yardımcı olmak için Anahtar Kelime Aracı'nda ve Trafik Tahmincisi'nde iyileştirmeler yaptık. 

Anahtar Kelime Aracı'ndaki İyileştirmeler
Kampanya yönetimini geliştirmeye yardımcı olmak amacıyla Anahtar Kelime Aracı'nda aşağıdaki iyileştirmeleri yaptık: 
  • Anahtar kelime fikirlerini temalara göre gruplandırılmış olarak görebilme: Güncellenen Anahtar Kelime Aracı sayesinde yeni reklam grubu temalarına ilişkin önerileri kolaylıkla görüntüleyebilir ve reklam gruplarını doğrudan hesabınıza eklemek için hızlı bir şekilde seçim yapabilirsiniz. 
  • Sorunsuz Trafik Tahmincisi entegrasyonu: Kampanya stratejisine ilişkin daha iyi kararlar vermek için, Anahtar Kelime Aracı'nda seçtiğiniz anahtar kelimelerle ilgili Trafik Tahmincisi verilerini kolaylıkla görüntüleyebilirsiniz. 
Trafik Tahmincisi'ndeki İyileştirmeler
Reklamverenlerin daha etkili teklif verme ve bütçe oluşturma stratejileri belirleyebilmelerine yardımcı olmak için Trafik Tahmincisi'ni güncelledik. Trafik Tahmincisi'nde aşağıdaki değişiklikleri yaptık: 
  • Performans tahminlerinizi grafik üzerinde görebilme: Trafiği ve teklif tahminlerini değerlendirmenizi ve etkili bir teklif verme stratejisi oluşturmanızı kolaylaştırmak için Trafik Tahmincisi'ne bir grafik ekledik. 
  • Anahtar kelimelerinizi reklam gruplarında düzenleyebilme: Artık Trafik Tahmincisi'nde taslak reklam grupları oluşturabilir ve taslak reklam gruplarınızın her birine ilişkin trafiği ve teklif tahminlerini kolaylıkla görüntüleyebilirsiniz.
  • Kampanyaları hesabınıza ekleyebilme: Kampanyanızın yapısı istediğiniz hale geldiğinde, taslak kampanyayı doğrudan hesabınıza ekleyebilirsiniz. 
Ayrıca, trafik tahminlerini daha iyi ölçmek üzere performans geçmişini kullanarak, trafik tahminlerinin kalitesini ve doğruluk düzeyini de iyileştiriyoruz. Bu nedenle, bundan sonra Trafik Tahmincisi'ni kullanmak için AdWords'e  giriş yapmanız gerekecektir.

Güncellenmiş Anahtar Kelime Aracı'nı ve Trafik Tahmincisi'ni önümüzdeki birkaç hafta içinde AdWords arayüzünde görebilirsiniz. Anahtar Kelime Aracı'ndaki güncellemelerle ilgili daha fazla bilgi edinmek için Yardım Merkezimizdeki  bu makaleyi Trafik Tahmincisi hakkında daha fazla bilgi edinmek içinse bu makaleyi inceleyebilirsiniz. 

Google AdWords hakkındaki en son yeniliklerden ve ipuçlarından haberdar olmak için buraya tıklayarak Inside AdWords Türkçe e-posta grubumuza abone olun!

Deepti Bhatnagar, Ürün Yöneticisi