Geçtiğimiz ay, hedefleme, teklif verme ve optimizasyon seçeneklerinizi tek bir yerde toplayarak görüntülü reklam satın almayı daha kolay ve verimli hale getirmek üzere tasarlanmış yeni bir AdWords arayüzü olan Görüntülü Reklam Ağı sekmesini tanıtmıştık. Görüntülü reklamlarınız üzerinde daha da fazla kontrole sahip olmanızı sağlamak için, bu Görüntülü Reklam Ağı sekmesinde yeni Esnek erişim hedefleme ayarının kullanıma sunulacağını bildirmekten memnuniyet duyuyoruz.

Önümüzdeki birkaç hafta içinde, AdWords'teki Ayarlar sekmenizin Ağlar ve cihazlar bölümünde "Esnek erişim" adlı yeni bir hedefleme seçeneğine yer verilecek. Esnek erişim sayesinde, ayarlarınızı, kampanya düzeyi yerine, reklam grubu düzeyinde seçerek, reklamlarınızın gösterileceği yerlerle ilgili ince ayar yapabilirsiniz. Bu ayarla, reklamlarınızın nerelerde görüntüleneceği ve onları kimlerin göreceği üzerinde daha fazla kontrole sahip olursunuz.


Bu Değişiklik Neden Yapılıyor?
Şu anda, görüntülü reklam hedeflerinizi, Geniş erişim veya Spesifik erişim ayarını seçerek kampanya düzeyinde yönetebilirsiniz.

  • Geniş erişim ayarını seçerseniz, reklamlarınız birincil hedefleme yönteminizle eşleşen sayfalarda gösterilir. 
  • Spesifik erişim ayarını seçerseniz, reklamlarınız tüm hedefleme yöntemlerinizle eşleşen sayfalarda gösterilir.

Esnek erişim, birden fazla hedefleme seçiminin herhangi bir kombinasyonunu reklam grubu düzeyinde belirlemenize ve reklam grubu düzeyinde farklı hedefleme ve teklif verme yöntemlerini birleştirmenize olanak tanır. Bu ayar ayrıca, hedefleme seçimlerinin kampanyalarınızın erişim kapsamını ve gösterim hacmini nasıl etkilediğini görebilmenizi de sağlar.

Bu Ayar, Kampanyalarımı Bugün Nasıl Etkiler?
Esnek erişim kampanya ayarı, Haziran ayında AdWords hesaplarında isteğe bağlı bir ayar olarak görüntülenecek ve sonuç olarak bu yıl içinde ileriki bir tarihte Geniş ve Spesifik erişim seçeneklerinin yerini alacaktır.

Mevcut bir kampanyada bu seçeneği kullandığınızda, Geniş erişim veya Spesifik erişim seçeneğine geri dönemezsiniz. Ayrıca, tüm yeni reklam gruplarında varsayılan olarak Esnek erişim ayarı kullanılacaktır. Hâlihazırdaki hedefleme ve teklif verme seçimleriniz aynı kalmakla birlikte, artık nasıl hedefleme yapacağınızı ve teklif vereceğinizi tek tek reklam grupları bazında seçme olanağına sahip olacaksınız.

Daha Fazla Bilgi Edinin!
Esnek erişim ayarından nasıl yararlanabileceğinizle ilgili daha fazla bilgi edinmek için AdWords Yardım Merkezi'ni ziyaret edin.

Google AdWords hakkındaki en son yeniliklerden ve ipuçlarından haberdar olmak için buraya tıklayarak Inside AdWords Türkçe e-posta grubumuza abone olun!

Yazan: Subha Subramanian, Esnek Erişim Ürün Müdürü
Yayınlayan: Yiğit Yücel, Google AdWords Uzmanı