Bugün, yer hedeflerinin hızlı ve kolay bir şekilde değiştirilmesine imkan vermesinin yanı sıra dinamik arama ağı ve ürün listeleme reklamlarını ekleme ve düzenleme olanağı da sağlayan AdWords Editör'ün 9.8 sürümünü duyurmaktan memnuniyet duyuyoruz. Önemli güncellemelere genel olarak bakarsak: 

Yer hedeflemeyi çok daha kolay bir şekilde yönetin!
Yeni Yer sekmesi (Hedefleme'nin altında), size yer hedeflerini daha etkili bir şekilde ekleme, güncelleme ve kopyalama olanağı sunuyor.  

Dinamik arama ağı ve ürün listeleme reklamları artık AdWords Editör'de!
Bu reklam biçimlerinin her ikisi de kendine ait sekmelere sahiptir. Söz konusu sekmeler ile reklamlarınızı görüntüleyebilir, değişiklik veya ekleme yapabilirsiniz. Aynı zamanda, dinamik reklam ağı ve ürün hedeflerinizi, yeni eklenen iki hedefleme sekmesinde yönetebilirsiniz. 

Pek çok yeniliğin yanı sıra, konu hedefleme, yayınlama ve CSV içe aktarma işlemini güncelledik. Yapılan değişikliklerin tümü hakkında bilgi edinmek için 9.8 sürüm notlarımızı okumanızı öneririz.

AdWords Editör'ü bir sonraki açışınızda 9.8 sürümüne geçmeniz istenecektir. Sürümü yükselttiğinizde, yüklenmemiş değişiklikleri ve yorumları nasıl koruyacağınız da dahil olmak üzere, sürümün yükseltilmesi hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu talimatları gözden geçirin. 9.8 sürümünü, AdWords Editör web sitesinden de indirebilirsiniz

Not: AdWords Editör'ün önceki sürümleri için dört ay boyunca destek verilerek, geçiş yapmanız için size zaman tanınacaktır. AdWords Editör'ü kesintisiz kullanabilmek için 28 Ekim 2012'ye kadar sürümünüzü yükseltmeniz gerekmektedir.

Google AdWords hakkındaki en son yeniliklerden ve ipuçlarından haberdar olmak için buraya tıklayarak Inside AdWords Türkçe e-posta grubumuza abone olun!

Yayınlayan: Yiğit Yücel, Google AdWords Uzmanı