2016'da yeni bir AdWords deneyimini kullanıma sunduk, üstelik nasıl işlediğini görmeniz için bilgilendirici bir video da paylaştık. En baştan beri kendimize, "AdWords'ün önümüzdeki 15 yılda da ilk 15 yıldaki kadar yararlı olmasını nasıl sağlarız?" diye sorduk. Ve yıllar süren bu yolculuk boyunca, nelerin iyi işleyip nelerin iyileştirebileceğini öğrenmek amacıyla, dünyanın farklı yerlerindeki çeşitli sektörleri temsil eden, yeni başlayanlardan profesyonellere kadar birçok kullanıcıyla görüştük.

Bu süreçte çok şey öğrendik ve oluşturduğumuz şeye bu sayede şekil verdik. İlk olarak, AdWords'ün özelliklere değil, işletmenize odaklanması gerekiyordu. Sizin için önemli olan veriler, parmaklarınızın ucunda olmalıydı. Ve son olarak da işlerinizi hallederken kullandığınız araçların basit ve etkili olması gerekiyordu.

Bunların bir araya gelmesi, yeni deneyime birçok yönden katkıda bulundu. Örneğin yeni Genel Bakış sayfasında hesabınıza ilişkin analizler öne çıktığından, bunları görselleştirebiliyor ve böylece işlem yapabiliyorsunuz. Daha kısa sürede daha çok şey yapabilmeniz için karmaşayı ortadan kaldırıp kolay gezinme imkânı sunduk. Ayrıca gelecek aylarda, müşterilerinize yeni yollardan ulaşmanızı sağlayacak, bu deneyime özgü yeni araçlar sunacağız.

Geçtiğimiz günlerde konuştuğum birkaç reklamveren yeni deneyimin "daha hızlı", "daha sezgisel" olduğunu ve "işlerini kolaylıkla halletmelerini sağladığını" söyledi. Bu geri bildirimi duymak bana büyük ilham verdi, çünkü hedeflediğimiz tam olarak buydu: Kolaylıkla kullanılan ve benzersiz işletme hedeflerinize ulaşmanızı sağlayan bir platform oluşturmak.

Geçen Mart ayında yaptığımız duyurudan bu yana çok ilerleme kaydettik. Yeni AdWords deneyimini önümüzdeki birkaç ay içinde daha fazla reklamverene sunacağımızı paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. Bazılarınız AdWords'de oturum açtığında bu yenilikle otomatik olarak karşılaşacak, bazılarınızsa denemenizi öneren bir mesaj alacak.* Hepiniz yeni deneyime aynı anda erişemeyeceksiniz. Ancak, biz hassaslaştırmaya ve diğer reklamverenlere sunmaya devam ederken, uygulamaya erişim imkânı bulanları da incelemeye, yeni analizler keşfetmeye ve geri bildirimler vererek katkıda bulunmaya teşvik ediyoruz.
Genel Bakış kartı örnekleri**

Başlarken, yeni deneyime alışmak amacıyla rehberli tura katılmanızı öneririm. Tüm bu yeni özellikleri tanıma sürecinde size ek destek sağlaması amacıyla AdWords Yardım Merkezi de güncelleniyor.

Bu yolculuğu 2017'de de sürdürmeyi dört gözle bekliyor ve yeni AdWords deneyimini sizin gibi daha fazla kullanıcıyla paylaşmak için sabırsızlanıyoruz.

Yayınlayan: Jerry Dischler, Başkan Yardımcısı, Ürün Yönetimi, AdWords

* Davetler, kullandığınız özelliklerin de dahil olduğu çeşitli faktörlere göre gönderilir
** Kampanya performansı, Açık Artırma Bilgileri ve Konum kartları yakında kullanıma sunulacaktır