Bugün, AdWords'teki Reklamlar sekmesine kısaca göz atacağız. Reklamlar sekmesi, tüm reklamlarınızı görüntülemenizi, reklamlarınızı düzenlemenizi, reklamlarınızın onay durumunu ve reklam performanslarınızı kontrol etmenizi sağlar. Yeni AdWords arayüzünde, kolaylıkla tüm kampanyalarınıza, tek tek reklam gruplarınıza, veya hesabınız genelinden 'Reklamlar Sekmesine' anında erişebilirsiniz. Yeni arayüzün bu özelliği, hesabınızda hızlı bir şekilde gezinmenizi sağlar.

Ayrıca, bildiğiniz gibi, yeni arayüzde, bulunduğunuz sayfa üzerinde anında düzenlemeler yapabilir, sütunları özelleştirebilirsiniz. Örneğin, yeni oluşturduğunuz bir reklamı arıyorsunuz. 'Reklamlar Sekmesinde' reklamlarınız için anında filtre uygulayarak, aradığınız reklamları hesabınızda dolaşmadan anında filtreleyerek bulabilirsiniz.

Yeni arayüze eklediğimiz bir özellik de hangi reklamların onaylanmayı beklediğini anında görebilmenizdir. Önceki arayüzde yalnızca, onaylanmayan reklamları görebilirken, yeni arayüzde, hem onaylanan reklamları, hem onaylanmayan reklamları hem de incelenmeyi bekleyen reklamları görebilirsiniz. Bildiğiniz gibi, Google bazı reklamları incelemeden yayınlanmasına izin vermemektedir. Eğer reklamlarınızı göremiyorsanız, reklamlarınızın onay durumunu, anında yeni arayüzden görebilirsiniz. Bu, reklamınızın Google Ağı'nda yayınlanmak için ne zaman uygun hale geleceği konusunda size yardımcı olur.(resmi büyütmek için tıklayın)

İncelenmeyi bekleyen tüm reklamları hızlı bir biçimde belirleyebilmek için hesabınızda filtre uygulamayı seçebilirsiniz.

  1. Yeni AdWords arayüzünde, 'Filtre ve görünümler'i tıklayın
  2. 'Reklamlara Filtre Uygula'yı seçin.
  3. Açılır menüden 'Onay Durumu'nu seçin ve sonra onay beklemede olan reklamları filtrelemek için 'Beklemede kutusunu' işaretleyin.
  4. Son olarak, 'Uygula'yı tıklayın.
  5. Tabloda yalnızca onay bekleyen reklamları görebilirsiniz.

Bu işlemi, onaylanmayan reklamlar için de yapabilirsiniz. Onaylanmamış bir reklamınız varsa, onaylanmama nedenini öğrenmek için Durum sütunundaki balon simgesini tıklayabilirsiniz.


(resmi büyütmek için tıklayın)

Ayrıca, kısa bir süre önce, yeni arayüze Görüntülü Reklam Oluşturucu'yu da ekledik. 1-2 dakikada resim reklam oluşturmak için 'Görüntülü Reklam Oluşturucu' aracını kullanmanızı öneririz. Bu araca ulaşmak için, 'kampanya' sekmesi altında 'Reklamlar' sekmesini tıklayın. Yeni Reklam'ı tıklayıp Görüntülü Reklam Oluşturucu'yu seçerek bu araca erişebilirsiniz. Kampanyalarınızı metin reklamların ötesine taşımak istiyorsanız, ancak sıfırdan bir görüntülü reklam oluşturacak vaktiniz olmadıysa, Görüntülü Reklam Oluşturucu aracını denemenin tam zamanıdır.

AdWords kampanyalarınızı yönetirken, reklamlarınızın onay durumunu görmek için ve reklam performanslarını takip etmek için yeni arayüzdeki 'Reklamlar sekmesini' yararlı bulacağınızdan eminiz.