Geçen yılın sonuna doğru, güncellenmiş Anahtar Kelime Aracı'nın bir beta sürümünü duyurmuştuk. Bu sürüm ile, daha fazla sayıda işlevden ve hesabınız için yeni anahtar kelimeler belirlemeye yönelik daha etkin hale getirilmiş bir yöntemden yararlanabiliyordunuz.

Kısa süre önce, bu güncellenmiş Anahtar Kelime Aracı'na kalıcı olarak geçmeye yönelik planımızı açıklamıştık. Geçişin son aşamasına gittikçe yaklaşıyoruz.

Önümüzdeki birkaç hafta boyunca, Anahtar Kelime Aracı'nın önceki ve güncellenmiş sürümleri arasında geçiş yapabileceksiniz. Bu süre geçtikten sonra, "Önceki Arayüz" bağlantısını kaldıracağız ve yalnızca güncellenmiş Anahtar Kelime Aracı'na erişebileceksiniz. Geçiş tamamlandığında ve güncellenmiş Anahtar Kelime Aracı beta döneminden çıktığında (ve adından "güncellenmiş" ibaresi kaldırıldığında) bunu ayrıca duyuracağız.

Güncellenmiş Anahtar Kelime Aracı'nın önceki araca göre birçok avantajı vardır:
Esnek arama seçenekleri: Anahtar kelime, web sitesi/URL ve kategorinin (varsa) herhangi bir kombinasyonuna göre arama yapıp tek bir sonuçlar kümesi elde edebilirsiniz.
Kolay Anahtar Kelime Hassaslaştırma: Sonuçlara, kelimeye veya anahtar kelime eşleme türüne göre filtre uygulayabilirsiniz.
Gelişmiş seçenekler: Mobil arama istatistiklerini görüntüleyebilir ve yerel aramaları, arama ile reklam paylaşımını ve diğer verileri temel alan veri filtreleri kullanabilirsiniz.

Ayrıca, sizlerden gelen yorumlara da kulak verdik ve tamamen yeni özellikler ekledik:
Yinelenen Anahtar Kelimeleri Kaldırma: Anahtar Kelime Aracı'na bir reklam grubunun içinden eriştiğinizde, o reklam grubunda zaten yer alan anahtar kelimeler yanlarında "Reklam grubunda zaten var" mesajıyla görüntülenecektir.

Negatif Anahtar Kelimeler Ekleme: Artık anahtar kelime fikirlerini, doğrudan anahtar kelime fikirleri listenizden negatif anahtar kelime olarak kolayca ekleyebilirsiniz. Bunun için, bir anahtar kelimeyi tıklamanız ve negatif anahtar kelimenizi seçip kaydetmek üzere açılır menüyü kullanmanız yeterlidir.

Güncellenmiş Anahtar Kelime Aracı'nı, sizin için daha kullanışlı hale getirmek üzere geliştirmeye devam edeceğiz. Yeni görünümünden ve özelliklerinden henüz yararlanmadıysanız aracı denemenizi öneririz. İhtiyaç duyduğunuzda, AdWords'e giriş yapmadan araca her zaman erişebilirsiniz. Ancak, en iyi sonuçları almak için araca hesabınızın içinden erişmeniz gerekir. Bunun için Fırsatlar sekmesindeki "Anahtar Kelime Aracı" bağlantısını tıklamanız yeterlidir. Araca erişmek ve aracı kullanmakla ilgili talimatların tamamı için AdWords Yardım Merkezi'ni ziyaret edebilirsiniz.

Esra Öğücü, Google AdWords Ekibi tarafından yayınlanmıştır.