Yeni Faturalandırma sekmesinin kullanıma sunulduğunu duyurmaktan heyecan duyuyoruz! Görüşleriniz doğrultusunda yenilenen faturalandırma sekmesi sayesinde, ne zaman ve ne kadar ücretlendirileceğiniz üzerinde daha fazla denetim sahibi olacaksınız. Halihazırda bazı hesaplarda kullanılmakta olan Yeni Faturalandırma sekmesini, önümüzdeki aylarda tüm reklamverenlerin kullanımına sunacağız. Bu yeni Faturalandırma sekmesini kullanmak için herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Faturalandırma yönteminiz ve ödeme şekliniz aynı kalacaktır. Şimdi, geliştirilen özelliklere birlikte bakalım.

Yenilenen Faturalandırma sekmesinden neler bekleyebilirsiniz?
  • Daha fazla denetime sahip olun. Hesabınıza istediğiniz zaman ödeme yapabilirsiniz ve ülke ve para birimi ayarlarınız için geçerli olan herhangi bir ödeme şeklini kullanabilirsiniz.
  • Doğrudan faturalandırma özeti sayfanızdan ödeme yapabilirsiniz. Ödemelerinizi, "Ödeme yap" düğmesini tıklayarak gerçekleştirebilirsiniz.
  • Otomatik ve manuel ödemeler arasında geçiş yapabilirsiniz. Artık bunlardan birini kullanma seçeneğine sahipsiniz.
  • Birden fazla ödeme şekli ekleyebilir ve bunlar arasında geçiş yapabilirsiniz. Hesabınıza istediğiniz kadar ödeme şekli ekleyebilir ve dilediğiniz zaman bunlar arasında geçiş yapabilirsiniz.
  • Farklı işletme ve fatura adresleri kullanabilirsiniz. İşletme adresinizin fatura adresinizle aynı olması zorunlu değildir. Ayrıca, her ödeme şekli için farklı bir fatura adresi tanımlayabilirsiniz.
  • Gelişmiş yardım içeriğine anında erişebilirsiniz. Yeni Faturalandırma sekmesinde ve yardım merkezinde gelişmiş yardım içeriği bulunacaktır.
Ayrıca, terimlerde yapılan aşağıdaki değişiklikler yenilenen Faturalandırma sekmenize yansıtılacaktır. Bununla birlikte, isimlerinin değişmesine rağmen söz konusu faturalandırma yöntemlerinin işlevlerinin değişmeyeceğini unutmayın.
  • Sonradan ödeme teriminin yerini "otomatik ödemeler" aldı. Yalnızca reklam maliyeti tahakkuk ettikten sonra otomatik olarak ücretlendirileceksiniz.
  • Ön ödeme terimi artık "manuel ödemeler" olarak adlandırılıyor. Hesabınıza dilediğiniz zaman, dilediğiniz miktarda ödeme yapabilirsiniz. Reklam maliyetleriniz bu tutarlardan düşülecektir.
  • Banka havalesi yerine artık "para transferi" kullanılıyor. Ödemelerinizi Google'ın banka hesabına para transfer ederek yapabilirsiniz.
Yeni Faturalandırma sekmesiyle ilgili daha fazla bilgi edinmek için AdWords Yardım Merkezi'ndeki ilgili SSS bölümünü ziyaret edebilirsiniz.

Esra Öğücü, Google AdWords Ekibi tarafından yayınlanmıştır.