2010'da, size ve şirketlerinize, AdWords hesaplarını yönetmeye yönelik en son araçlar ve en iyi uygulamalarla ilgili daha güncel, kapsamlı, strateji odaklı eğitim ve sertifika vermek üzere yeni bir Google AdWords Sertifikasyon programı başlatmıştık. Revize edilen sertifikasyon programının yanı sıra, çevrimiçi ve arama yapılabilir bir isteğe bağlı dizin olan Google İş Ortağı Arama'yı da kullanıma sunmuştuk. Bu dizin, reklamverenlere, AdWords hesaplarını yönetmelerine yardımcı olacak Sertifikalı İş Ortakları bulma olanağı vermektedir.

Son birkaç aydır sizlerden, bireysel sertifikaları bir şirketle ilişkilendirmeyi kolaylaştıracak ve şirket profiline kullanıcı eklemeyi daha pratik hale getirecek özellikler istediğinizi belirten geri bildirimler almaktayız. Bize gönderdiğiniz geri bildirimlerde belirtilen bu istekleri karşılayacak özellikleri artık kullanıma sunduğumuzu bildirmekten memnuniyet duyuyoruz.

Bireysel Kalifikasyonunuzu Bir Şirkete Bağlama İsteği

Eskiden, Google Sertifikasyon Programı kapsamındaki bir şirkete katılmak için, şirketinizin hesabındaki bir Yönetici tarafından davet edilmeniz gerekirdi. Bu da, Yöneticiyi tanımamanız halinde katılımı zorlaştıran bir uygulamaydı. Bu zorluğu gidermek amacıyla, artık şirketinizi arayıp bulmanıza ve kendi başınıza katılma isteğinde bulunmanıza olanak veren bir özelliği kullanıma sokuyoruz. Bireysel kalifikasyonunuzu bir şirket hesabına eklemek istiyorsanız, bunu artık "Şirketim" bağlantısını tıklayıp katılmak istediğiniz şirketi arayıp bularak yapabilirsiniz. Şirketin adıyla eşleşen en az bir tam kelime girdiğinizden emin olun.


Şirketler: Uzmanları ve Yöneticileri Kolay İdare Etme

Güncellenen Hesap Erişimi sayfasıyla, Şirket hesabındaki Uzmanları ve Yöneticileri şirketiniz adına idare etme ve şirkete katılmak isteyen kullanıcılardan gelen talepleri inceleme işlerini daha pratik hale getirdik.

"Kullanıcılar" sekmesinde, hesap yöneticileri bir kullanıcının durumunu Yönetici veya Uzman olarak değiştirebilir, bunun yanı sıra erişim hakkını iptal edebilir:


"Gelen istekler" sekmesi hesap yöneticilerine, bireylerden gelen tüm katılım isteklerini görme ve bunları kabul etme veya reddetme olanağı vermektedir. Son olarak, "Gönderilen davetiyeler" sekmesi kalifiye bireylere doğrudan davetiye göndermek için kullanılabilir.

Profilinizle İlişkilendirilmiş Google Hesapları Ekleme veya Mevcut Olanları Güncelleme

Kalifiye bireylerin şirket değiştirebildiğini veya gün içinde birden çok e-posta adresi kullanabildiklerini biliyoruz. Bu nedenle, hesabınıza birden çok Google Hesabı ekleyebilmenize ve ayrıca, Google Sertifikasyon Programı'ndan mesajların geldiği birincil e-postayı değiştirebilmenize olanak sağladık.


Google Sertifikasyon Programı özelliklerindeki yeni değişikliklerle ilgili daha fazla bilgi edinmek için Yardım Merkezini ziyaret edebilirsiniz.

Cemal Büyükgökçesu, Google AdWords Ekibi