Size, Google+'da herkese açık bir kimlik oluşturmanız için yeni bir yöntem sunmak üzere, geçen ay Google+ Sayfaları'nın lansmanını yapmıştık. Geri bildirimlerinizi yakından takip ediyoruz ve bugünden itibaren, sayfalarınızı daha iyi yönetmenize yardımcı olacak birkaç yeni araç ve denetimi kullanıma sunuyoruz. Bu yeni özellikler, önümüzdeki birkaç gün içinde Google+ hesaplarında görünmeye başlayacak. Dolayısıyla, söz konusu değişikliği bugün görmüyorsanız, haftanın ilerleyen günlerinde hesabınıza geri dönüp tekrar kontrol etmeyi unutmayın.

Birden Çok Yönetici ve Sahipliğin Devri
Pek çoğunuz, birden çok kişinin sayfalarınızı kendi kimlik bilgileriyle yönetebilmesini istediğinizi bildirdiniz. Bugünden itibaren, yeni Sayfa Ayarları paneline giderek sayfanız için en fazla 50 olacak şekilde yönetici ekleyebileceksiniz. Yöneticiler; yayın gönderebilecek, yorumları yanıtlayabilecek, fotoğraf ekleyebilecek, profil bilgilerini değiştirebilecek ve hatta diğer yöneticileri ekleyip çıkarabilecektir.

Eklenen bir diğer özellik de sayfa sahipliğini devretme olanağıdır. Sayfa sahipliği yalnızca mevcut bir yöneticiye devredilebilecektir. Bunu yapmak için, Sayfa Ayarları bölümündeki "Sahipliği Devret" bağlantısını tıklayın ve ardından, sahipliği devralmasını istediğiniz yöneticiyi seçin.

Bildirim Ayarları
Üzerinde çalıştığımız bir diğer özellik ise, sayfa sahibi olarak, sayfanızda gerçekleşen işlemlerle ilgili bildirim almanızı sağlayacak bir yöntem. Bu değişiklikle, işletme sayfanızla ilgili bildirimleri, kişisel profilinizden ayrı olarak özelleştirebilecek ve sizin için en uygun ayrıntı düzeyini seçme olanağına sahip olacaksınız. Bu yeni ayarlar, size, sayfa bildirimlerinin gönderildiği e-posta adresini değiştirme, haberdar olmak istediğiniz konuları özelleştirme ve bildirimleri nasıl almak istediğinizi düzenleme fırsatı sunmaktadır.

Bu ayarları düzenlemek için, Sayfa Ayarları bağlantısını tıklayın ve "Bildirim tercihlerini ayarla" bölümünü bulun. Burada, hangi işlemlerle ilgili bildirim almak istediğinizi belirleyebilir ve isteğe bağlı olarak, sayfa bildirimleriniz için (kişisel e-posta adresinizden) farklı bir e-posta adresi belirtebilirsiniz. Hesabınızda birden çok yönetici varsa, e-posta adresini, herkesin erişebileceği bir ekip adresi olarak değiştirmeyi düşünebilirsiniz.

Birleştirilmiş +1 ve Çevre Sayısı
Google+ Sayfanızda gösterilen +1 sayısıyla ilgili de bir değişiklik yapıyoruz. Bugünden itibaren, sayfanızda kalın yazı tipiyle gösterilen sayı, hem Google+'daki hem de web'deki +1’lerinizi ve sizi çevrelerine ekleyen kişilerin sayısını içerecektir. Bu değişiklik, +1’lerin reklamlarda veya arama sonuçlarında sayılma veya görüntülenme biçimini etkilemeyecektir. Birleştirilmiş sayı, yalnızca Sayfanızda ve sitenizdeki Google+ Rozetinizde görünecektir.

Bu basit değişikliğin, kullanıcıların işletmenizi Google aracılığıyla kaç şekilde önerdiğini ve takip ettiğini daha iyi vurgulayacağını düşünüyoruz.

Bu yeni özelliklerle ilgili daha fazla bilgiyi Google+ Yardım Merkezi'nde bulabilirsiniz. İşletmeniz için Google+ deneyimini geliştirmek üzere daha da fazla yöntem üzerinde çalışıyoruz. Dolayısıyla, lütfen geri bildirim göndermeye devam edin ve 2012'deki yeniliklere hazır olun!

Michael Nestler, Google+ Mühendisi