Dünya çapında düzenlenen, öğrenciler arası 2012 Google Online Marketing Challenge (GOMC 2012) yarışması için öğretim görevlisi kayıtlarının başladığını bildirmekten mutluluk duyarız!
Öğrenci kayıtları için ise 31 Ocak 2012 tarihine kadar beklemeniz gerekmektedir. Öğrenci ekiplerinin yarışmaya katılabilmesi için ilk olarak ilgili öğretim görevlilerinin kaydolması gerekir.
Bu yarışma hakkında fikriniz yok mu? Google Online Marketing Challenge, dünyanın her yerinden yüksek öğrenim kurumlarında okuyan öğrencilerin katılabileceği, global bir çevrimiçi pazarlama yarışmasıdır. Bu yarışmada öğrencilerin reklamcılık ve danışmanlık becerilerini kullanarak gerçek bir işletme veya kâr amacı gütmeyen kuruluş için Google AdWords ile başarılı çevrimiçi reklamcılık kampanyaları geliştirmesi, yayınlaması ve tüm bu çalışmalarını kampanya raporlarında özetlemesi gerekir.
Daha sonra Google ve dünyanın dört bir tarafındaki bağımsız akademisyenler, kampanya ve rekabet raporlarının kalitesine göre kazananları belirler. Kazananları bekleyen büyük ödüller:- Dünya Şampiyonları için Mountain View, Kaliforniya'da bulunan Google Merkezi'ne seyahat- Bölgesel Şampiyonlar için yerel Google ofislerine seyahat- Öğrencilerin birlikte çalıştığı kâr amacı gütmeyen kuruluşlar için 30.000 ABD doları tutarında bağış kazanma fırsatı- GOMC 2012 için yepyeni bir ödül kategorisi olan En İyi Sosyal Medya Sayfası Ödülü. Ayrıntılar çok yakında! Geçen seneki yarışmada 100 ülkeyi temsilen 50.000 katılımcı yer aldı. Bu seneki yarışmada bu sayının artması bekleniyor. Öğrenciler, işte size kendinizi tüm dünyaya gösterme şansı! Google Online Marketing Challenge ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için lütfen web sitemizi ziyaret ediniz.

Anthony Pascua
GOMC Ekibi