Google AdWords Reklam Politikaları'nı anlamak, hesabınızı başarıyla yönetmenin ve kullanıcılar için güvenli ve yararlı reklamlar sunmanın önemli bir parçasıdır. 

Politikaların, reklamlarınızın yayınlanmasını nasıl etkilediğini anlamanıza yardımcı olmak için, kısa bir süre önce “Reklamlar” sekmesine bir durum bilgileri simgesi eklemiştik. Şimdi de politika sorunlarını daha hızlı bir şekilde saptamanıza yardımcı olacak başka bir özellik olan yeni Politika Ayrıntıları sütununu hayata geçiriyoruz.

Politika Ayrıntıları sütunu, tüm reklamlarınızla ilgili politika sorunlarını görmenize olanak tanıyor. Bu bilgilerin ayrı bir sütunda yer alması ise 
reklamlarınızın ayrıntılarını üzerlerine tek tek gelmenize gerek olmadan taramanıza ve sıralamanıza olanak tanıyor. 


Bu sütunda bulabileceğiniz bilgiler şu şekilde:

  • Her bir reklamınızın onay durumu
  • Reklamınız onaylanmadıysa onaylanmama nedenleri
  • Reklamlarınızın nerelerde gösterileceğini sınırlandırabilecek belirli politikalar

Bu bilgiler, duraklatılmış reklamlarınız için de sunuluyor. Bu özellik ile, duraklatılmış reklamlarınızın durumunu öğrenmek istediğinizde ya da bazı politika sorunlarıyla ilgilenirken bir kampanyayı geçici olarak duraklatmanız gerektiğinde hala o reklamın politika ayrıntılarını görebiliyor olacaksınız.

Aşağıdaki resimde, örnek reklamlar için “Politika ayrıntıları” sütununu görebilirsiniz:


Politika Ayrıntıları Sütunu

Bu sütunu nasıl eklerim?
1. “Reklamlar” sekmenize gidin ve “Sütunlar” düğmesini ve açılan menüden “Sütunlarınızı Özelleştir” seçeneğine tıklayın. 
2. Açılan sayfada "Özellikler" bölümünde, "Politika detayları" sütununu eklemek için tıklayın ve kaydedin.

Unutmayın!
Bu yeni politika sütunu henüz raporlarınızla birlikte indirilememektedir, ancak bunun üzerinde çalışmaya devam ediyoruz!

Google AdWords hakkındaki en son yeniliklerden ve ipuçlarından haberdar olmak için buraya tıklayarak Inside AdWords Türkçe e-posta grubumuza abone olun!

Yazan: Ali Miller, Google Adwords Ürün Müdürü
Yayınlayan: Gizem Uygun, Google AdWords Uzmanı